Nakliye ve Nakliyat Taşımacılık Hizmeti

GSYİH, konut fiyatları, düşük stok Seviyeleri ve istihdam gibi bazı ana akım ekonomik büyüme sinyalleri olumlu tarafında son zamanlarda Trend olmuştur. Çok dikkat almamış fakat başkaları da var.

Neredeyse kadar ortak beğeni görmemiş olan, bir kamyon dolusu spot piyasa faaliyettir, Kuzey Amerika Yük Endeksi, Portland, Oregon tarafından verilen bir yük Roper Industries pazar platformu ve bilgi sağlayıcısı DAT, iştiraki tabanlı verilerine göre. DAT spot kamyon dolusu yük piyasada koşulların bir tedbir olarak Kuzey Amerika Yük Endeksi tanımlar.

Kuzey Amerika Yük Endeksi en son baskısına açıkça dile getiriliyor ne kamyon piyasasının büyüme yolunda ilerliyor, Kasım ile beş yıldır ilk kez Temmuz sıralı kazançları gösteriyor olmasıdır.

Bu, birden çok düzeyleri, Dizin, genellikle Haziran ayında, daha sonra zirve ve sonra da takvim yılının geri kalanı ile azalır nasıl gördüğünü de dahil olmak üzere, 2017 gönderici-taşıyıcı sözleşme oranları için etkileri ile birleştiğinde ilginç olan DAT gözlemler.

DAT Analisti Mark Montague şu anda kamyon dolusu spot piyasa etkinliği sürüş verileri ve trendleri arkasında bazı içerik sunmak mümkün oldu.

“2014 spot piyasası için bir rekor yılı oldu ve fiyatlar çok dik hem spot piyasa ve sözleşme oranları tırmandı bir dönem yaşadık.” dedi. Ve 2015 yılında hala sözleşme düşük hız, ama spot piyasa fiyatları buhar ve spot oranlarını bu yılın ilk çeyreğinde kaymaya başladı kaybetmeye başladı, Mart ve Nisan aylarında dibe vuruyor. Sonra düşük bir kurtarma, yük gibi birimlerin bir kazanım ve göstergeler-kamyon oranı pozitif çıkmadı.”

Her şey daha iyi pazar başlamışken açık büyüme her hissedar oybirliğiyle iyileştirilmesi ile gemide olduğu gibi hızlı bir klip de hızlanıyor değil, Montague yaptı. Orada kapasiteli bir “biraz daha az” olsa da, hala ABD’NİN en durumlar ve bölgede “yeterli” kapasite olduğunu açıkladı

Dahası, bir kaç market etkiler, ya da korelasyon vardır, bu Hanjin Shipping iflas serpinti olarak aktivitede artış, California etkileyen üretmek gönderiler e-ticaret etkinliği ve kuraklık artırdı.

Hava olayları, Kasırga Matthew gibi, akar ve düşük yük için ne yapabilirim açısından göz ardı edilemez ve DAT Başkan Yardımcısı Pazarlama & Kurumsal İletişim Eileen Hart dedi.

Kasırga ve Hanjin gibi olaylar meydana geldiğinde stok West Coast girdiğinde kaplar orada bağlantı noktaları vurmak bir zamanlar Batıda tamamlamak için en kolay olacağını biliyorlardı için ortadan kaldırıldı ve Doğu taşındı stok ve hayata yeniden konumlandırma, özellikle Hanjin durumunda, nakliyatçılar için neden olduğuna dikkat çekti.

“Hep birlikte eklendiğinde bunlar değil tek bir keskin bir artış yapmak için yeterli olabilir,” Hart yorumladı.

Şimdi her şey ortaya çıkar, Montague pazar etkinliği son bir göz attım, genelde Kasım ayının ikinci yarısında kaybolur güçlü başlar ve sonra, ancak bu yıl Kasım ayında ne kadar farklı olduğunu işaret eden güçlü Ayın üçüncü haftasında, en iyi 100 önemli ticaret yolları için %8 fazla aktivite ile.

“Bu pazar kafanın olduğu yerden güçlü bir temel sunuyor” dedi. “Son üç yıl-düşük yaşıyoruz hediye kartı itfa dünya yılının içine ve nedeniyle hediye raflarda kartları itfa ve envanter gibi şeyler yükselmeye baskı olacak Aralık ayında Kasım içinde oldukları yerde olmak kadar sona erdi navlun ölçülen, yani e-ticaret yaptık önceki dört yıla göre.”

DAT ile ele meraklı olduğum bir konu, yük broker yayılması oldu. Eğer (M&A aktivitesi tarafından oluşturulan) büyük ölçekli broker artan varlığı düşük yumuşatmak için veya fiyatlandırma cephesinde işler daha dinamik hale getirmek, talep kalıpları bir kenara yeteneği varsa öğrenmek için merak ediyordum.

Her broker çok daha büyük ve daha karmaşık almak daha kolay nakliyatçılar, MAL yani bir aracı işlerinin önemli bir kısmını vermek ve toplayıcı ve kafa çekmek şerit için önemli bunları yapmak için yapıyoruz izleme iyileştirmeler ile olan Montague açıkladı.

“Broker çok düzenli ortakları ile çalışıyor, ve küçük kamyon satırları ne için tüm bu şeffaflık var aslında spot piyasanın büyümesine yardımcı oldu. Spot pazarı 2014 sonra nakliyatçılar ekşi bir deneyim nedeniyle geri adım attı, hava ve pick up gerçekleştirmek için mümkün olmayan ve üzerinde yol almak insanlar yüzünden bu kadar sanırım. Şimdi Mayıs ayında yüzde 60 artışla top 100 şerit için Nisan ayında yüzde 20 van büyüme kanıtladığı gibi daha fazla yük arka spot pazara akmaya devam ediyor” dedi. “Artık daha fazla yük spot pazarı girilmesi ile e-ticaret mevsimi. Birimleri geçen hafta [Nov. 28-Dec. Hem yük kurulumuz ve düşük veritabanlarında gösterildiği gibi 4] şaşırtıcı derecede güçlüydü, %62 hafta-hafta.”

Bu da kurtarmak gerek spot piyasada bir yan ürünü olduğunu ve bunun altında biraz güç kazanıyor ve artık bırakarak değil sözleşme pazar sözlerine ekledi.

Bu sadece veri DAT de DAT ve diğerlerinden yıllık rakamlar bütün bu anlatı desteklediğini söyleyerek Montague ile belirli değildir. Ve başka bir parça güç üniteleri sayısı, bazı iflaslar ve kamyon pazarı kullanılmış ve satın alınmış, bu sayıları birkaç aydır düşüşte olan kapasite dengesizliği önde olmak daha az traktörler çıkıyor.

Tüm aktivite spot piyasasında anda meydana gelen, DAT veri ve yorumlar gösteriyor ki; kamyon dolusu spot piyasada uyumak, şu anda görmektir etkinliği kazanımlar verilen zamanı değil. Ve bu tandem (sanırım Elektronik Cihazlar Günlük) Daha fazla ekonomik büyüme ve bekleyen düzenlemeler spot piyasa ve sözleşme piyasası fiyatlandırma ve kapasite durumu üzerindeki etkisi ne tür gider.

2017 gibi görünüyor gibi bu çok oluyor, o yüzden toparlanın ilginç bir yolculuk olabilir.

Write a Reply or Comment

Hemen Arayın
Adres Tarifi