Asansörlü Nakliyat

Ocak 14 2018

Yeni bir eve taşınmak, eve yerleşmek gözünüzde çok büyüse de işinin ehli ve profesyonel nakliyat firmalarıyla çalıştığınız zaman aslında ne kadar kolaylıkla yerleştiğinize yaşayarak şahit olursunuz. Planlı, düzenli ve titiz çalışmalar sonrasında eski evinizden yeni evinize geçiş aşaması göz açıp kapayıncaya kadar gerçekleşir. Nakliyat firmaları, sektördeki fazla seçenek nedeniyle kendilerini oldukça geliştirdi ve teknolojiyi de devreye sokmalarıyla birlikte evden eve nakliyat olsun ofis, işyeri taşımacılığı olsun tüm işlemler artık daha kolay hale geldi. Asansörlü Nakliyat evinizin pencere ve balkonuna kurularak eşyalarınızın kamyon veya tır gibi nakliye araçlarına aktarılmasını sağlayan aynı zamanda iş gücünü de aza indiren bir sistem olarak göze çarpmaktadır.

Zaman ve iş gücü tasarrufu asansörlü nakliyattan geçer

Kullanılan asansör sayesinde nakliyat firmalarının fazla işçi çalıştırmalarının önüne geçilirken sizlere de ekonomik olarak taşınma maliyetlerinize yansır. Asansörlü nakliyat nerelerde kullanılır sorusunun cevabı ise;  yüksek katlı binalarda ve yine eşya taşınmasına müsait olmayan dar merdivenli yapılarda kullanılmaktadır. Daha önceleri inşaatların yapım aşamasında kullanılan vinç makinesi bu kez nakliyat firmalarının özel donanımlı araçlarına girmiş ve asansör ile birlikte kullanılarak eşyaların daha kolay, zarar görmeden, hızlı bir biçimde araçlara yüklenmesini sağlamıştır.

Asansörlü Nakliyatın avantaj ve dezavantajları

Avantajları: Eviniz yüksek katta ise ya da taşınacağınız eviniz, apartmanınızın merdivenleri dar ve sıkıntılı ise Asansörlü Nakliyat tam size göredir. İşçiler vasıtasıyla apartman merdivenlerinden taşıma usulü ile zamanınız fazlasıyla harcanırken asansörlü nakliyatta 2-3 işçi yardımıyla daha kısa zamanda taşıma işlemi tamamlanır. Ciddi bir iş gücü ve zaman avantajı ile çok fazla tercih edilen taşıma türüdür.

Dezavantajları:. En önemli dezavantajı ve riski yanlış yükleme sonucu halatların kopması ve eşyalarınızın yüksekten düşerek zarar görmesidir. Bu yüzden asansörlü taşımacılıkta dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, taşıma kapasitesine göre taşıma ve tüm araçların kontrollerinin özenle yapılmasından geçer.

Write a Reply or Comment

Hemen Arayın
Adres Tarifi